Antalya ili Serik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Etler Şelalesi, Serik ilçesine bağlı Etler Mahallesi yolu altında ormanlık alanın içinde konumlanmaktadır. Yöre halkı tarafından Karapınar Şelalesi adıyla bilinen Şelale, 150 m. yukarıdan yere düşmektedir. Yazın 15 derecenin üzerine çıkmayan sıcaklığı ile Toros Dağlarından doğarak gelen Etler Şelalesi, 100 km.’lik bir yolculuğun sonucunda Köprüçay’a karışarak Akdeniz ile buluşmaktadır.

Etler Şelalesi, kış ve bahar aylarında akan gizli kalmış bir doğa harikasıdır. 649 m. rakımda bulunan Etler Şelalesinin izlediği su kaynağı Serik ilçesine bağlı Akbaş Mahallesinde bulunan Koca Deresine karışarak Akbaş Barajına taksim olmaktadır.

Önemli Not: Lütfen doğaya sadece ayak izinizi bırakın. Mangal için ateş yakılacak ise daha önce ateş yakılan yerleri tercih edin. Piknik, mangal, yüzmek vs. için buraya gelecekseniz, biriken çöpünüzü atmak için bir yer bulamazsanız. Çöpünüzü yol kenarında bulunan çöp konteynırına atabilirsiniz.

Adres:
Etler, Serik/Antalya

Koordinatlar:
37.11063, 31.06019

Konum:

Fotoğraflar:

Etler Şelalesi
Etler Şelalesi
Etler Şelalesi
Etler Şelalesi
Etler Şelalesi
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yazar: Deniz KAPLAN

Antalya il sınırları içerisinde 19 ilçede bilinen ve bilinmeyen kültür varlıklarının tanıtılması, tek bir envanterde toplanması amacıyla 2016 yılında başlatmış olduğum Antalya Kültür Mirası Projesi kapsamında kültür varlıklarımızı yerinde ziyaret ederek denizkaplan.net üzerinden sizlerle paylaşıyorum.

Yazı Hakkındaki Görüşleriniz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korumalı İçerik!